Tanítás nélküli munkanap /Nevelési értekezlet a pedagógusoknak/
Az Aradi Vértanúkra emlékezünk a Templomkertben
Kirándulás Ölbőre a 4.B és 4.E osztályoknak
NYÍLT NAP az 1. és 2. évfolyamokon
Óvónők érkeznek az 1.A és 1.E osztályokhoz
PIRLS mérés az 5.A osztályban
Ünnepség a Középiskola nagytermében
Felsőssé avatás 5.A osztálynak
Őszi szünet kezdete
182024

Tudás Fája Közalapítvány

Vép Város Önkormányzat Képviselő-testülete 13/1997. szám alatti képvielő-testületi határozattal és az 1997. június 19-én kelt alapító okirattal létrehozta a Tudás Fája Közalapítványt. Székhelye: 9751 Vép, Rákóczi F. u. 22.

A közalapítvány politikamentes, társadalmi-közösségi kezdeményezés, céljai és feladatai teljesítése érdekében kész együttműködni minden szervezettel, közösséggel és személlyel, amely, illetve aki a közös cél elérésében munkálkodik. A közalapítvány politikai tevékenységet nem támogat. A közalapítvány közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független, és azoknak anyagi támogatást nem nyújt.

A Tudás Fája Közalapítvány legfőbb testületi irányító, döntést hozó és képviselő szerve a 10 tagú Kuratórium.

A Kuratórium tagjai:

Elnök: Molnár Krisztina

Titkár: Tancsicsné Balogh Erzsébet

Tagok:

• Bándoliné Pájer Éva
  • Forstóberné Pogácsás Anikó
  • Iszakné Koszorús Judit
  • Tancsics Anett
  • Zátonyiné Pintér Zsuzsanna
  • Pados Róbert

A felügyelő bizottság tagjai:

Elnök: Virág Árpád

Tagok: Nagy Imre, Takácsné Fábián Edit

A közalapítvány célja:

Vép Városban élő óvodai, iskolai és fiatal korosztály egyéni és közösségi aktivitásának támogatása, érdekükben és értük cselekvők együttműködésének szolgálata, cselekvési lehetőség feltételeinek bővítése.

A közalapítvány az alábbi célkitűzéseket támogatja:

1. Az óvodai, iskolai tanórán kívüli szakkörök létrehozása, fenntartása, tehetséges tanulók támogatása, valamint ezekhez kapcsolódó programok, tanulmányi versenyek.
  2. Az egészséges életmód, sportolás lehetőségeinek biztosítása, tárgyi feltételként tornacsarnok építéséhez hozzájárulás

A közalapítvány közreműködik:

1. A nevelési, oktatási, kultúrális alapfeladatokon túlmenően a tanórán kívüli szakkörök szervezésében, díjazásában.
  2. Esélyegyenlőséget biztosít minden tanuló részére tényleges képességeik kibontakoztatására.
  3. Elsősegélynyújtó tanfolyamot szervez, gondoskodik az azzal kapcsolatos költségekről, vizsgadíjról.
  4. A fiatal korosztályok szabadidő eltöltéséhez jobb feltételeket teremt. Ezen felül sportolási lehetőségek biztosítása, úszásoktatás.
  5. Az iskola és a Művelődési Ház közös műsorainak támogatásában is közreműködik.

A Tudás Fája Közalapítvány az alábbi, törvényben meghatározott, közhasznú tevékenységet folytatja:

• egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító-egészségügyi rehabilitációs tevékenység
  • nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés
  • kultúrális tevékenység
  • kultúrális örökség megóvása
  • sport, a munkaviszonyban és polgári jogi jogviszony keretében megbízás alapján folytatott sporttevékenység kivételével

A közalapítvány vállalkozási tevékenységet nem végez.