Téli szünet utáni 1. tanítási nap
Don kanyarban elesettekre emlékezünk történelem órákon
Félévi osztályozó vizsgák
I. FÉLÉV VÉGE
II. FÉLÉV KEZDETE
Félévi értesítők osztás
1819202324

Tudás Fája Közalapítvány

Vép Város Önkormányzat Képviselő-testülete 13/1997. szám alatti képvielő-testületi határozattal és az 1997. június 19-én kelt alapító okirattal létrehozta a Tudás Fája Közalapítványt. Székhelye: 9751 Vép, Rákóczi F. u. 22.

A közalapítvány politikamentes, társadalmi-közösségi kezdeményezés, céljai és feladatai teljesítése érdekében kész együttműködni minden szervezettel, közösséggel és személlyel, amely, illetve aki a közös cél elérésében munkálkodik. A közalapítvány politikai tevékenységet nem támogat. A közalapítvány közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független, és azoknak anyagi támogatást nem nyújt.

A Tudás Fája Közalapítvány legfőbb testületi irányító, döntést hozó és képviselő szerve a 10 tagú Kuratórium.

A Kuratórium tagjai:

Elnök: Molnár Krisztina

Titkár: Tancsicsné Balogh Erzsébet

Tagok:

• Bándoliné Pájer Éva
  • Forstóberné Pogácsás Anikó
  • Iszakné Koszorús Judit
  • Tancsics Anett
  • Zátonyiné Pintér Zsuzsanna
  • Pados Róbert

A felügyelő bizottság tagjai:

Elnök: Virág Árpád

Tagok: Nagy Imre, Takácsné Fábián Edit

A közalapítvány célja:

Vép Városban élő óvodai, iskolai és fiatal korosztály egyéni és közösségi aktivitásának támogatása, érdekükben és értük cselekvők együttműködésének szolgálata, cselekvési lehetőség feltételeinek bővítése.

A közalapítvány az alábbi célkitűzéseket támogatja:

1. Az óvodai, iskolai tanórán kívüli szakkörök létrehozása, fenntartása, tehetséges tanulók támogatása, valamint ezekhez kapcsolódó programok, tanulmányi versenyek.
  2. Az egészséges életmód, sportolás lehetőségeinek biztosítása, tárgyi feltételként tornacsarnok építéséhez hozzájárulás

A közalapítvány közreműködik:

1. A nevelési, oktatási, kultúrális alapfeladatokon túlmenően a tanórán kívüli szakkörök szervezésében, díjazásában.
  2. Esélyegyenlőséget biztosít minden tanuló részére tényleges képességeik kibontakoztatására.
  3. Elsősegélynyújtó tanfolyamot szervez, gondoskodik az azzal kapcsolatos költségekről, vizsgadíjról.
  4. A fiatal korosztályok szabadidő eltöltéséhez jobb feltételeket teremt. Ezen felül sportolási lehetőségek biztosítása, úszásoktatás.
  5. Az iskola és a Művelődési Ház közös műsorainak támogatásában is közreműködik.

A Tudás Fája Közalapítvány az alábbi, törvényben meghatározott, közhasznú tevékenységet folytatja:

• egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító-egészségügyi rehabilitációs tevékenység
  • nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés
  • kultúrális tevékenység
  • kultúrális örökség megóvása
  • sport, a munkaviszonyban és polgári jogi jogviszony keretében megbízás alapján folytatott sporttevékenység kivételével

A közalapítvány vállalkozási tevékenységet nem végez.