Iskolaelőkészítő szülői értekezlet a leendő 1.osztályos tanulók szüleinek
HATOShét _ MŰVÉSZETEK napja
LEG-ek kirándulása
HATOShét _ SPORTnap
HATOShét _ 6-os KI-MIT-TUD?
HATOShét _ CSALÁDI NAP
Utolsó tanítási nap
Tanévzáró ünnepély, Ballagás
Napközis Erzsébet Tábor - Művészeti Tábor

Meseösvény

Vissza az Ökoiskola híreihez « | 2022. szeptember 14.

Meseösvényen a 2.B osztály

A tanév első hétvégéjén gyönyörű délelőtti napsütésben elindultunk az iskolából. Mert kedvünk volt egyet kirándulni, beszélgetni, játszani, mielőtt bekebelez minket a tanév, egy olyan tanév, amiről még nem tudhatjuk, mit hoz. Mi, a 2.B osztályból sokan, kistesókkal, nagytesókkal, anyukákkal, apukákkal úgy döntöttünk, hogy addig is élvezzük, amit lehet. Tehát elindultunk 10 autóval, sőt vonattal is Sopronkövesdre, a Meseösvényre.

Kirándulásunk egy rövid sétával kezdődött, de mindjárt következtek a kalandok. Átkelés a patakon, alternatív ösvény, majd 3 állomás egymás után. Aztán még 10. Minden állomáshoz egy mese tartozott, amiket előre, még otthon meg lehetett nézni. Mindegyiken feladatok, játékok vártak minket a meséhez kapcsolódóan. Az út mentén fából faragott mesefigurák álltak, a célnál pedig egy hintapark várta a gyerekeket. Közben körtefák kínálták érett terméseiket. Vendégkönyvet is találtunk, amibe közösen írtunk köszönetet ezért a hasznos, okos, vidám, szépen karbantartott tanösvényért. Nagyon jól éreztük magunkat, rengeteg fotó készült, ezekből párat megmutatunk.

Boldizsár Katalin osztályfőnök és Takácsné Bódi Andrea