A Zene Világnapja, A Népmese Napja _ megemlékezés
Az Aradi Vértanúkra emlékezünk
TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP _ Pedagógus kirándulás
BÁZISINTÉZMÉNYI jó-gyakorlat /Boldogságóra a Kneipp-módszertan alkalmazásával 6.A osztályban/
NYÍLT TANÍTÁSI NAP _ 1.,2.,3. órákban
Pályaorientációs Szülői értekezlet _7.,8. osztályos tanólők szüleinek
Ünnepség a Középiskola nagytermében
Tanítási szünet _ Nemzeti ünnep
SULIZSÁK program
Lázár Ervin Program_ 2.,4.,5. évfolyamon
Őszi szünet
HKSzCsPSzV
1
34578
11131415
1617182122
252629
3031

Látogatás a Salvator gyógyszertárban

Vissza az Ökoiskola híreihez « | 2022. május 31.
Látogatás a Salvator gyógyszertárban

Gyógyszerész leszel s katona!
Vadakat terelő juhász!

József Attila sorait kicsit újragondolva, akár a gyógyszerész pályát is választhatná sok kisgyermek, akik bepillantást nyerhettek a vépi gyógyszertár titkos termeibe. Látták, milyen anyagokbók készülnek a kenőcsök, szem- vagy orrcseppek. Kata néni elmesélte, honnan származnak a patikában található gyógyszerek és mennyire veszélyes lehet, ha valamiből nem a megfelelő mennyiséget szedjük be. Tündi néni a kémiai kísérletek rejtelmeit mutatta be, a gyógyszerészek munkáját izgalmassá téve. A 2.A osztályosok nagyon élvezéték az előadásokat, rengeteg kérdést tettek fel, és kaptak is válaszokat.

17 évet kell egy gyógyszerésznek tanulni, de bízunk benne, hogy valamelyik kisgyermek az osztályból ezt a fantasztikus pályát választja!

Köszönjük, hogy megismerhettük a gyógyszerészek csodálatos munkáját! a 2.A osztály tanulói, Anett néni és Kriszti néni

Kapcsolódó fotók (10db)
Látogatás a Salvator gyógyszertárbanLátogatás a Salvator gyógyszertárbanLátogatás a Salvator gyógyszertárbanLátogatás a Salvator gyógyszertárbanLátogatás a Salvator gyógyszertárbanLátogatás a Salvator gyógyszertárbanLátogatás a Salvator gyógyszertárbanLátogatás a Salvator gyógyszertárbanLátogatás a Salvator gyógyszertárban