Állatok Világnapja

Vissza az Ökoiskola híreihez « | 2021. október 4.
Állatok Világnapja

Projektnap a 2. a osztályban.

Assisi Szent Ferenc már a XIII. század elején azt hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körül vesz minket, legyen az élő vagy élettelen.  Október 4-e az Állatok Világnapja. A 2. a osztályosok vallják, hogy az állatok boldogabbá teszik életünket, segítőtársként és barátként gazdagítják mindennapjainkat. Ezért egész napjuk az állatokról az állatok védelméről szólt.

A projektnapon teszteket töltöttek ki, együtt-gondolkodtak az állatok életéről és plakátokat készítettek csapatokban.

„Egy emberben néha elhal a remény, de egy állatban soha. Amíg él, él benne a remény, és él a hűség is. „/ Eric Knight /

Köszönjük nektek: Anett néni és Kriszti néni