Iskolaelőkészítő szülői értekezlet a leendő 1.osztályos tanulók szüleinek
HATOShét _ MŰVÉSZETEK napja
LEG-ek kirándulása
HATOShét _ SPORTnap
HATOShét _ 6-os KI-MIT-TUD?
HATOShét _ CSALÁDI NAP
Utolsó tanítási nap
Tanévzáró ünnepély, Ballagás
Napközis Erzsébet Tábor - Művészeti Tábor

Költészet napja

Vissza a hírekhez « | 2024. május 14.

Múlt hónapban emlékeztünk meg József Attila születésnapjáról.

Iskolánkban törekszünk arra, hogy a hagyományokat ötvözzük az újdonságokkal. Idén a költészet napján sem tettünk másképp.

- A tanulók a délelőtt folyamán” fizethettek” verssel a büfében. Összesen 109 diák élt ezzel a lehetőséggel, amiért cserébe egy csomag gumicukrot kaptak.

- Selfie József Attilával. Győrfi Judit tanárnő megfestette a költő életnagyságú mását, amivel a diákok kedvük szerint fotózkodhattak.

- A szünetekben a nyolcadikosok a pókert és az irodalmat ötvözve jelenítették meg a Pilvax kávéház hangulatát.

- 11:00 órakor Vép Fő terén közös versmondásra invitáltuk a gyerekeket. József Attila – Altató című versét szavaltuk el közösen.

- A digitális témahét kapcsán genially feladatokat oldottak meg a diákok az órákon.

-  A felső tagozatos diákok irodalom órákon irodalmi kvízt tölthettek ki az aulában található kiállítás információiból.

- 12:35-kor az alsó tagozatosok kiállításmegnyitóját tekinthettük meg. Előzetes feladatként az elszavalt versekből készíthettek illusztrációkat.

- Borítékkeresés az udvaron. A délután folyamán a napközis csoportok nagy feladatot kaptak. Meg kellett minden csoportnak keresni 10 borítékot, melyek egy-egy híres költőt/írót rejtettek.

Iván Csilla