ADVENTI FORGATAG a Szülői Közösség szervezésében /a város Főterén/
"Öltözz pirosba Hatos" felhívás
Karácsonyi ünnepség
Téli szünet előtti utolsó tanítási nap
TÉLI SZÜNET
HKSzCsPSzV
23
4578910
11121314151617
18192324
25262728293031

Hogyan tovább?

Vissza a hírekhez « | 2023. október 24.

Sokunk fejében fogalmazódott meg már vagy éppen fogalmazódik meg e kérdés, amikor életünk valamely szakaszában válaszút elé érkeztünk vagy érkezünk. Így vannak ezzel most a tanulók a 7.A osztályban is, bár még egy évük van rá, hogy a választ megtalálják a kérdésre. Hogy ez minél könnyebben, zökkenőmentesebben megtörténjen, és persze a lehető legjobb választ kapják meg, megtettük az első lépést. Pályaorientációs napon vettünk részt október 19-én a Herman Ottó Szakképző Iskolában, ahol egy nagyon jól megszervezett, rendkívül jó hangulatú délelőtt keretében kaptak információt a tanulók az iskola profiljába tartozó természetközeli szakmákról, valamint az iskolában folyó sportedzői és sportszervezői képzésről. Megtapasztalva, kipróbálva a különböző szakmákat (kertésztechnikus, környezetvédelmi technikus, vízügyi technikus, erdésztechnikus), meglátni bennük a szépséget-lehetne a nap mottója. Talán sikerült is ezt a célt pár tanulónál elérni és ily módon a segítséget megadni, hogy a későbbiekben a pályaválasztás során a lehető legjobb döntést hozzák meg.

Király Edit

Képek megtekinthetők IDE kattintva.