A Zene Világnapja, A Népmese Napja _ megemlékezés
Az Aradi Vértanúkra emlékezünk
TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP _ Pedagógus kirándulás
BÁZISINTÉZMÉNYI jó-gyakorlat /Boldogságóra a Kneipp-módszertan alkalmazásával 6.A osztályban/
NYÍLT TANÍTÁSI NAP _ 1.,2.,3. órákban
Pályaorientációs Szülői értekezlet _7.,8. osztályos tanólők szüleinek
Ünnepség a Középiskola nagytermében
Tanítási szünet _ Nemzeti ünnep
SULIZSÁK program
Lázár Ervin Program_ 2.,4.,5. évfolyamon
Őszi szünet
HKSzCsPSzV
1
34578
11131415
1617182122
252629
3031

Ketrecharc – színházpedagógiai előadás

Vissza a hírekhez « | 2023. május 7.

A 10. Színházi Olimpia keretében rendezik meg április 7. és július 31. között a Dunántúli Színházi Fesztivált. A fesztivál keretein belül, iskolánk 7. b és 8.b osztályos tanulói számára lehetőség nyílt egy különleges színházpedagógia előadás megtekintésére a Vépi Művelődési Ház és Könyvtárban.

A Láthatáron Csoport egy független színházi társulat, akik ifjúsági és felnőtteknek szóló előadásokat rendeznek országszerte. Tanulóink előadásukban megismerkedhettek Gitta nénivel a sztártanárral, akit mindenki szeret; Sebivel, a korábbi tanítványával, aki bár hátrányos helyzetben nőtt fel, mégis sikeres ketrecharcossá vált, illetve Márióval, aki 12 évvel ezelőtt saját bőrén tapasztalhatta meg, milyen következményei lehetnek az indulatkezelési problémáknak.

Az előadás során tanulóink aktívan részt vehettek az előadás alakulásában, megismerkedhettek az erőszakmentes kommunikáció eszközeivel és az élmény mellett útravalót is kaptak ahhoz, hogy a különböző krízishelyzetekben hogyan reagáljanak megfelelően.

Tanulóink visszajelzései:

„A legjobban az tetszett, hogy én is részese voltam a darabnak és fontos volt a véleményem.”

„Azt hittem, hogy egy unalmas előadás lesz. Nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog.”

„Szerintem Gitta néni módszere nagyon jó.”

„Tetszett, hogy mi is beleszólhattunk az előadásba és jók voltak a játékos feladatok is.”

„Nem gondoltam, hogy leszek olyan bátor, hogy kiálljak a többiek elé, de nagyon örülök, hogy megtettem. Büszke vagyok magamra!”

„Nagyon jók voltak a színészek. Remélem jönnek még hozzánk!”

Iván Csilla