A tavaszi szünet utáni első tanítási nap
Digitális országos mérés 6.B
Digitális témahét a felső tagozaton
Digitális országos mérés 6.A
Költészet napja
A Holokauszt áldozatainak emléknapja
3. HATPRÓBA verseny
Anyák napi fotózás
Erdőpedagógiai foglalkozások az 1. és a 2. évfolyamokon
1. osztályosok beiratkozása a 2024/2025. tanévre
FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT - alsó tagozat
Papírgyűjtés _ Művelődési Ház udvarán
Föld napi program a 3. és 4. évfolyamon
FOGADÓÓRA
Böde Péter vándormeseíró
Ásványbemutató és vásár

Faültetés a Boldogságnapon

Vissza a hírekhez « | 2023. március 22.

A tavalyi tanév végén felkérést kapott iskolánk a K&H Banktól egy pályázatba való bekapcsolódásra. Örökös Ökoiskolaként szívesen vállaltuk a feladatot. A pályázat megírásában Beke Péterné, Bori néni segített.
Olyan fák, cserjék szerepeltek a programban, melyek lombos növénnyé fejlődve növelik majd az árnyékos területek arányát. A fák elültetésére márc 20-án a Boldogság nemzetközi világnapján került sor.
Ebben az évben ünnepeljük ugyanis, hogy 5 éves a Boldog Iskola pályázatunk. Két éve már Örökös Boldog Iskola címmel büszkélkedhetünk.

Erre a napra rajzversenyt hirdettünk: „Mit jelent számodra a boldogság?” címmel. 46 diák és ovis rajzát tudtuk kiállítani.
A rendezvény a rajzverseny jutalmazásával kezdődött, majd 2 diák versével folytatódott: Turay Zalán, Hegedüs Milán szavalt. Ezután következett a faültetés az iskola előtt.

Vendégek is megtisztelték az eseményt: Kovács Péter polgármester, Bozzay Balázs a BFH Európa Projektfejlesztő és Tanácsadó Kft ügyvezető igazgatója, Márcziné Erdélyi Hajnalka a K&H Bank szombathelyi területi vezetője és az ovisokat kísérő óvónénik.
Az időjárás is kedvezett nekünk: napfényes, kellemes időben kerültek a fák a helyükre, hogy majd árnyékot adjanak a felnövekvő nemzedéknek.

Szalay Gabriella
munkaközösség vezető

VAOL cikk megtekinthető IDE kattintva.
Képek megtekinthetők IDE kattintva.