Mindenszentek,ünnep_Tanítási szünet
Szülői Közösség gyűlése
BÁZISINTÉZMÉNYI jó-gyakorlat /Boldogságóra a Kneipp-módszertan alkalmazásával 6.A osztályban/
Országos Digitális Bementi mérés 6.A /természettudomány, idegen nyelv/
BÁBSZÍNHÁZ /alsó tagozat, bérletes előadás a Művelődési Házban/
FOGADÓÓRA
Karácsonyi fotózás
8:00 Országos Digitális Bemeneti mérés 5.A 11:00 Országos Digitális Bemeneti mérés 5.B /szövegértés, matematika/
8:00 Országos Digitális Bemeneti mérés 4.A /szövegértés, matematika/
1. ISKOLAELŐKÉSZÍTŐ FOGLALKOZÁS a leendő 1. osztályos tanulóknak és szüleiknek
EGÉSZSÉG-hét
ADVENTI FORGATAG a Szülői Közösség szervezésében /a város Főterén/
TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP _ Pályaorientációs nap
BÁBSZÍNHÁZ /alsó tagozat, bérletes előadás a Művelődési Házban/
HKSzCsPSzV
23456
111213
141820
2223242627
29

Dübörög a görkori a Hatosban!

Vissza a hírekhez « | 2022. október 28.

Szeptembertől valami megváltozott iskolánkban.  Van egy óra, amit alig várnak a diákok. Van egy óra, amire boldogan sietnek. Van egy óra, melyre annyian jelentkeztek, hogy egy turnusba be sem fértek a gyerkőcök.  Ez az óra a görkorcsolya szakkör.

Hogy került ez a különleges foglalkozás iskolánk falai közé? Van egy lelkes, fiatal, sportos tanárnőnk, Reiner Dóra, aki maga is gyermekkora óta űzi ezt a sportot, sőt, nem csak görkorcsolyázik, hanem a jégen is profi módon siklik. Az Ő ötlete volt, hogy a Hatosban tanuló, érdeklődő gyerekeknek is tanítsuk meg ezt az érdekes és izgalmas sportot.

A szakkör elindult, tanulóink legnagyobb örömére. Mi, tanárok, örömmel és gyönyörködve nézzük, ahogy a gyerekek szebbnél szebb fejvédőben, könyök- és térdvédőben  „száguldoznak” a pályán, ragyogó szemekkel, mosollyal az arcukon figyelik Dóri nénit, hogy most éppen milyen figurákat mutat meg nekik. Tanultak már páros lábú gördülést, vegyeset, zenére való mozgásokat, részt vettek már akadálypályákon is.

A 36 alsós tanuló minden kedden és pénteken élvezheti ezt a különleges foglalkozást, mi, felnőttek meg élvezzük a látványt, szurkolunk a pályán ügyeskedő lurkóknak!

Csak így tovább gyerekek, csak így tovább Hatos!

Ágoston Andrea

intézményvezető-helyettes

 

Képek megtekinthetők IDE kattintva.