A Zene Világnapja, A Népmese Napja _ megemlékezés
Az Aradi Vértanúkra emlékezünk
TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP _ Pedagógus kirándulás
BÁZISINTÉZMÉNYI jó-gyakorlat /Boldogságóra a Kneipp-módszertan alkalmazásával 6.A osztályban/
NYÍLT TANÍTÁSI NAP _ 1.,2.,3. órákban
Pályaorientációs Szülői értekezlet _7.,8. osztályos tanólők szüleinek
Ünnepség a Középiskola nagytermében
Tanítási szünet _ Nemzeti ünnep
SULIZSÁK program
Lázár Ervin Program_ 2.,4.,5. évfolyamon
Őszi szünet
HKSzCsPSzV
1
34578
11131415
1617182122
252629
3031

„Hol volt, hol nem volt”

Vissza a hírekhez « | 2022. október 7.

Szeptember 30. A magyar népmese napja

A mi iskolánk egy hétig is ünnepelte ezt az eseményt. Szeptember 28-án, szerdán két mesét hozott az alsós gyerekeknek Albert Zsuzsánna. Néphagyományokkal, hangszerekkel gazdagított előadásában az elsős és másodikas nebulók Az aranyszőrű bárány, a 3.-as és 4.-es nagyobbak pedig az Angyalbárányok című népmeséket hallgathatták meg. Az előadás után rajzpályázatot hirdettünk, a legszebb művekből pedig kiállítást rendezett iskolánk igazgatónője „Hol volt, hol nem volt” címmel. Október 5-én, szerdán Iván Csilla tanárnő nyitotta meg a gazdag kiállítást. Előzetesen három tagú zsűri tekintette meg (Molnár Krisztina igazgatónő, Győrfi Judit és Bándoliné Pájer Éva tanárnők), a legszebbnek ítélt 10 mű alkotóinak pedig a Művelődési ház igazgatója, Iszakné Koszorús Judit hozott ajándékot. A díjazottak:

  • Lisztes Dorka 1.A
  • Csizmadia Sára 1.E
  • Baráth Ábel 2.A
  • Vigh Nilla Zorka 2.A
  • Farkas Zoé 2.B
  • Cser Lotti 3.A
  • Bárdi Réka 3.B
  • Kurcz Ramóna 4.A
  • Süle Emma 4.A
  • Takács Dóra 4.A

Különdíjban részesült a 2.B osztály, akik szép bábokat is készítettek a hallott meséhez.

 

Képek megtekinthetők IDE kattintva.