Tanítás nélküli munkanap /Nevelési értekezlet a pedagógusoknak/
Az Aradi Vértanúkra emlékezünk a Templomkertben
Kirándulás Ölbőre a 4.B és 4.E osztályoknak
NYÍLT NAP az 1. és 2. évfolyamokon
Óvónők érkeznek az 1.A és 1.E osztályokhoz
PIRLS mérés az 5.A osztályban
Ünnepség a Középiskola nagytermében
Felsőssé avatás 5.A osztálynak
Őszi szünet kezdete
HKSzCsPSzV
23
4578910
1113151617
182024
25262728293031

XXV. Takács János Labdarúgó Emléktorna

Vissza a hírekhez « | 2021. október 4.

2021. szeptember 24-én a Vép VSE Sporttelepe adott otthont a hagyományos Takács János Labdarúgó Emléktornának. Immáron 25. alkalommal került megrendezésre, ezúttal a 2007/2008-ban született gyerekek részére. Az emléktornát az Európai Diáksport Napja keretein belül szerveztük meg.

A tornán 5 csapat vett részt:

Hatos Ferenc Általános Iskola, Vép

Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg

Váci Mihály Általános Iskola, Szombathely

Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola, Szombathely

Felsőbüki Nagy Pál Általános Iskola, Bük

A tornát körmérkőzéses formában játszották le a csapatok, mindenki játszott mindenkivel. Színvonalas, izgalmas mérkőzéseket láthattunk. A torna mezőnye nagyon kiegyenlített volt, szoros mérkőzéseket játszottak a csapatok.

A tornán résztvevő csapatok serleg, az első három helyezett csapat tagjai érem díjazásban részesültek. A csapatok legjobb teljesítményt nyújtó játékosai a testnevelők javaslatára különdíjban részesültek, ők bekerültek a torna All Star válogatottjába. Minden résztvevő a torna végén üdítőt és csokoládét kapott.

A díjak költségeit, a Vép VSE, illetve a Tudás Fája Közalapítvány támogatásából tudtuk biztosítani. Köszönjük a támogatásukat! A díjakat Molnár Krisztina az iskola igazgatója adta át.

A hazai csapat eredményei:

Vép – Reményik 0:0

Vép – Kőszeg 0:3

Vép – Váci 0:1

Vép-Bük 4:1

A csapatban több jó teljesítmény is volt, a különdíjat Nyári Dénes kapta.

Végeredmény:

  1. Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
  2. Váci Mihály Általános Iskola, Szombathely
  3. Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola, Szombathely
  4. Hatos Ferenc Általános Iskola, Vép
  5. Felsőbüki Nagy Pál Általános Iskola, Bük

A csapat tagjai:

Süle András, Nyári Dénes, Kányási Attila, Nyári Dominik, Gombás Botond, Balogh Dávid, Beke Kevin

Felkészítő: Takács Csaba

Szakmai tapasztalat:

A tornát semmiképp sem nevezném amatőrnek, hiszen minden csapat tele volt igazolt játékosokkal, ami a mérkőzések színvonalán is látszott. Kevés érintésszám, sok labda nélküli mozgás, kemény párharcok jellemezték a mérkőzéseket. Többször alakítottak ki 2:1-es játékhelyzeteket, amiket jól is játszottak le. Ha kellett bátran vállalták fel az 1:1 elleni játékot is. Taktikailag is jó volt nézni a csapatok játékát, minden csapat változatos taktikával játszott. Ha kellett magasan kezdték a védekezését és letámadtak, ha kellett jól visszazártak és a saját térfélen szerzett labdákból indítottak gyors ellentámadásokat. Összességében a torna minősége, színvonala jól szolgálta a gyerekek fejlődését.

Vép, 2021.09.30.
Takács Csaba