VASOKLEVÉL kimagasló vépi pedagógusnak

Vissza a hírekhez « | 2021. július 5.

Szeretettel és tisztelettel köszöntjük abból az alkalomból iskolánk két nyugdíjas pedagógusát, hogy a napokban vehették át Egyetemi Díszoklevelüket, a VASOKLEVELET. Ez a rangos elismerés azt jelenti, hogy 65 évvel ezelőtt szerezték meg oklevelüket, a diplomájukat, mely alapján közmegbecsülésre méltóan teljesítették hivatásukat.

Ódor Istvánné, Gabi néni a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán biológia-földrajz szakos tanárként diplomázott. Igazgató, igazgatóhelyettes, pedagógus volt, akit magas szakmai tudása miatt is nagyon tisztelték a tanítványai és a szülők is. Munkájában mindig kereste a  korszerűt, sokat tett a vépi iskola hírnevéért.

Takács Ernőné, Zsuzsa néni a Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Karon – Kőszegen - tanító szakon végzett. Sok-sok évtizeden keresztül tanította a vépi gyerekeket az olvasás-írás-számolás tudományára. Igazi néptanító egyéniség, emellett rendkívüli kézügyességgel rendelkezett, sok éven keresztül szakkört is vezetett a Művelődési Házban.

Mindketten kiváló, példaértékű pedagógusok voltak, akiktől „mi” csak tanulni tudtunk. Gratulálunk az elismeréshez és jó egészséget kívánunk a következő évekre is!

Molnár Krisztina _ intézményvezető