Hatos Tábor 2021

Vissza a hírekhez « | 2021. július 1.

tábori köszönet…

Kora reggel van, az udvarra beeső napsugarak csendesen jelzik, ma is rekkenő hőség lesz. Álmosan ugyan, de örülve a viszontlátásnak találgatjuk, milyen élmények várnak ma ránk. A várakozás mint egy lassított felvétel, előkerül kinek a kártyapakli, kinek a focilabda, addig sem unatkozunk. Aztán megérkezik a felmentő sereg, nagy pakkokkal és kosarakkal, teli csupa rejtéllyel és tudjuk, ma is izgalmakban lesz részünk. Tanár nénik és bácsik, minden nap egy újabb csapat készülődik, hogy a nyári szünet első heteiben feledtessék velünk a tanulástól megfáradt napokat. Előkerülnek a kincsek, papír, bőr, kő, textil, kötél, megannyi alapanyag, melyekkel szárnyalhat a fantázia, ügyeskedhet az egyik kéz és ügyetlenkedhet a másik. Semmi osztályzat? Semmi megfelelés? Igen, csupán az alkotás öröme, a szórakoztató, örömteli együttlét. Aztán jöhet a mozgás is, előkerül a bicikli, a roller, a görkori, a kreszpálya csak növeli az izgalmakat. Nem maradhat el a számháború, az akadályverseny, a vízipisztolycsata. Mindeközben jól esik egy hűsítő fagyi, jégkrém, behűtött friss limonádé, természetesen a kertben gyűjtött gyógynövényekből varázsolva. A gyümölcssaláta óvatos kis kezek által lassan készül, csak győzzük kivárni. Minden nap újabb meglepetés. Mindent visz a fürdőruhás, locsolkodós, mezítlábas parti, ahol csuromvizesen sikongatva szórjuk egymásra a vízibombákat, tanárainkat sem kímélve. Majd jöhet a pihenés, az ebéd utáni szieszta. Jól esik behúzódni, lefeküdni a szőnyegekkel terített aulában, a mesefilm alatt akár szundítani is egyet. Társasjáték, rajzolás, vagy csak egyszerűen dumcsizás a nap végére. Jó volt együtt lenni, jó volt jól érezni magunkat, hatosiskolásként, itt a nyári napközis táborban. Köszönjük!

………egy táborozótól