Nemzeti Összetartozás Napja - megemlékezés a 4.órában
Iskolaelőkészítő Szülői Értekezlet a leendő 1.osztályosok szüleinek
HATOS NAP
AMI ZÁRÓrendezvény
OSZTÁLYKIRÁNDULÁSOK
Utolsó tanítási nap
HATOS Tábor
Tanévzáró ünnepély, Ballagás
HKSzCsPSzV
1236
7891213
14171820
21222324252627
282930

Emléktábla avatása Bozzaiban

Vissza a hírekhez « | 2021. május 30.
Emléktábla avatása Bozzaiban

Bozzaiban 2021. 05.27-én Babics Kálmán (1916-1942.02.28), Magyar Arany Vitézségi Éremmel kitüntetett bozzai származású hősi halált halt katona emléktábláját avattuk fel. Az ünnepség a Hadtörténeti Intézet és Múzeum, Bozzai Község Önkormányzata Képviselő-testülete és a Bozzaiak Bozzaiért Egyesület által került megrendezésre  katonai tiszteletadással. Héra- Csizmazia Fanni beszédét követően Imre Fanni, Németh Nikol és  Süle András a Hatos Ferenc Általános Iskola tanulói verssel és prózával járultak hozzá a méltó megemlékezéshez. A Hadtörténeti Intézet és Múzeum részéről Horváth Csaba ezredes ismertette Babics Kálmán hősiességének körülményeit, kiemelve hogy a II világháborúban, mindössze 40-en kapták meg a Magyar Arany Vitézségi Érmet. Ezúton is szeretnénk megköszönni Ágoston Andrea tanárnőnek, Szalay Gabriella tanárnőnek a felkészítést, Somogyi Gabriella tanárnőnek, a fent említett szereplőknek, és a 7. osztályos diákoknak a közreműködést.

Bozzaiak Bozzaiért Egyesület nevében: Süléné Bánfalvi Eszter

 

 

Kapcsolódó fotók (4db)
Emléktábla avatása BozzaibanEmléktábla avatása BozzaibanEmléktábla avatása BozzaibanEmléktábla avatása Bozzaiban