Téli szünet utáni 1. tanítási nap
Don kanyarban elesettekre emlékezünk történelem órákon
Félévi osztályozó vizsgák
I. FÉLÉV VÉGE
II. FÉLÉV KEZDETE
Félévi értesítők osztás
HKSzCsPSzV
123
5678910
111314151617
1819202324
2627283031

Irodalmi sarok 2.

Vissza a hírekhez « | 2021. január 8.

Nemrégiben elindítottuk irodalmi rovatunkat honlapunkon.  Ígéretünkhöz híven folyamatosan bemutatjuk tehetséges diákjaink irodalmi írásait, kiemelkedő munkáit.  Most ismét egy büszkeségünket tesszük közszemlére.

A munka megszületése tavaszra nyúlik vissza. Ekkor kapta iskolánk az Erasmus-program keretében azt a feladatot, hogy az új világjárványról készüljön egy rajzos bemutató, mely a járvány helyes kezeléséről és a megelőzésről szóljon, gyerekektől, gyerekeknek. Németh Boglárka 8.B. osztályos tanulónk készített egy rajzokkal illusztrált kedves történetet, melyet eredetileg angol nyelven kellett beküldeni az Erasmus menedzsmentjének.  Bogi munkája akkora nemzetközi sikert ért el, hogy most egy hangoskönyv készül belőle, minden nemzet a saját nyelvén is lefordítja és közzé teszi tanulónk munkáját.

Ezt a magyar nyelvű változatot mutatjuk be az érdeklődőknek. Büszkék vagyunk Rád, Bogi, hiszen nemzetközi elismerést vívtál ki iskolánknak is!  Gratulálunk szeretettel!

Ágoston Andrea magyartanár