A Zene Világnapja - megemlékezés
Aradi Vértanúkra emlékezünk
Nevelési értekezlet - Tanítás nélküli munkanap
Őszi szünet kezdete
HKSzCsPSzV
234
57891011
121314151718
192021222425
262728293031

Természetismeret óra az erdőn

Vissza a hírekhez « | 2020. szeptember 30.
Természetismeret óra az erdőn

Egy napsütéses szeptemberi délutánon kerékpárra pattantunk, hogy a természet valódi „könyvéből” tanuljunk. A könyv lapjain a képek megelevenedtek, tapinthatóvá, hallhatóvá, néha ízlelhetővé váltak. Az öreg tölgyfa törzsének barázdái, ahol moha húzódik meg. Erdei hangyák építette hangyaboly. Egy kiugró nyúl a bokorból. Az egykor viaskodó szarvasbogár hímek megmaradt páncélzata. Roli bakancsán menedéket kereső sáska, aki remélte, hogy színei miatt itt jól elrejtőzhet. Vaddisznók dagonyázó helye. A kökény még fanyar íze. Sajnos több helyen az ember is belefestett az idilli képbe komor színeket hátra hagyó ecsetével …

Itt a könyvet becsuktuk, hazaindultunk és csak az erdő csodás színeit vittük magunkkal.

Kapcsolódó fotók (9db)
Természetismeret óra az erdőnTermészetismeret óra az erdőnTermészetismeret óra az erdőnTermészetismeret óra az erdőnTermészetismeret óra az erdőnTermészetismeret óra az erdőnTermészetismeret óra az erdőnTermészetismeret óra az erdőnTermészetismeret óra az erdőn