A tavaszi szünet utáni első tanítási nap
Digitális országos mérés 6.B
Digitális témahét a felső tagozaton
Digitális országos mérés 6.A
Költészet napja
A Holokauszt áldozatainak emléknapja
3. HATPRÓBA verseny
Anyák napi fotózás
Erdőpedagógiai foglalkozások az 1. és a 2. évfolyamokon
1. osztályosok beiratkozása a 2024/2025. tanévre
FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT - alsó tagozat
Papírgyűjtés _ Művelődési Ház udvarán
Föld napi program a 3. és 4. évfolyamon
FOGADÓÓRA
Böde Péter vándormeseíró
Ásványbemutató és vásár

TIOP - Informatikai infrastuktúra fejlesztése a vépi közoktatási mikrotérségben

Informatikai infrastruktúra fejlesztése a vépi közoktatási mikrotérségben című TIOP -1.1.1-07/1-2008-0723 azonosítószámú pályázat

Kedvezményezett neve és elérhetősége:

Vép Város Önkormányzata

9751 Vép, Rákóczi u. 8.

onkormanyzat@netkabel.net

„Informatikai infrastruktúra fejlesztése a vépi közoktatási mikrotérségben” című pályázat első számú prioritása: az oktatási infrastruktúra fejlesztésének támogatása. Kiemelt célja az úgynevezett „Intelligens iskola” létrehozása. Ez a fejlesztés nemcsak az informatikai készségek és infrastruktúra bővítését, hanem annak segítségével a többi közismereti tárgy tanulását, tanítását is szolgálja.

A Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) forrását az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyar Köztársaság költségvetése társfinanszírozásban biztosítja. A projekt elszámolható költségeinek mértéke: 100%-os vissza nem térítendő támogatás. Az első körben beadott pályázat eredményhirdetése 2008 októberében volt. A megnyert pályázat eszközbeszerzését keretmegállapodás alapján központilag kívánták közbeszerzéssel lebonyolítani. Ez azonban két alkalommal is eredménytelenek bizonyult, ezért újabb pályázatot kellett kiírni. Ez 2010 tavaszán meg is történt, melynek alapján május 27-én benyújtották az átdolgozott pályázatot. A Támogatói döntésre 2010.11.25 –én került sor. A projekt megvalósításának kezdete 2011.02.15-e. Ezután írták ki a közbeszerzést, melyen öt cég vett részt, végül két nyertes született.

A pályázat során beszerzésre került:

7 db Interaktív tábla hangszóró szettel

7 db Projektor

7 db Notebook

18 db Iskolai PC csomag

1 db Alkalmazás szerver

1 db Szerver Szoftver

1 db WIFI csomag

A támogatás összege: 12.038.336 Forint

A pályázat keretében a tantestület képzésen is részt vett, mely a táblák, a szoftverek használatához nyújtott segítséget. A TIOP 1.1.1-07 szorosan összefügg a TÁMOP 3.1.4, illetve az NYDOP 5.3.1 pályázatokkal, melyeknek a megvalósítása az elmúlt években megtörtént.

Közremükődő szervezet

ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.

1134 Budapest, Váci út. 45.