Rajzpályázat - Vivaldi: Tavasz

Vissza a hírekhez « | 2020. május 16.

Videóüzenetben fordult az otthonukba bezárt gyerekekhez a debreceni Kodály Filharmonikusok zenekar.

„Zenehallgatás közben gondoljatok arra, hogy ez a zenemű a tavaszról szól. Ha becsukjátok a szemeteket, mit láttok magatok előtt? Mi az, ami a zene hatására eszetekbe jut a tavaszról? Szeretnénk, ha mindezt lerajzolnátok nekünk! A kisebbek alkothatnak zsírkrétával, ceruzával, festékkel, a nagyobbak akár fényképet is készíthetnek, vagy a számítógép segítségével is rajzolhatnak, alkothatnak. De gyurmázhattok, agyagozhattok is zenehallgatás közben, és persze hallgassátok meg többször is ezt a vidám muzsikát!

Videóüzenetben ezzel a felhívással fordult az otthonukba bezárt gyerekekhez a debreceni Kodály Filharmonikusok zenekar. Az 1. E osztály tanulói közül négyen vették is a bátorságot, és beküldték a pályaműveiket: Hőbér Áron, Kiss Máté, Németh Gergő és Süle Emma. Közülük még ki is emelték Máté és Emma munkáját egy szép videóban:

Büszkék vagyunk rátok!

Boldizsár Katalin osztályfőnök