Iskolai FARSANG - Tanítás nélküli munkanap
Ásványbemutató a tanulóknak
Szülői értekezletek 16:30 alsó tagozaton, 17:30 felső tagozaton
3. ISKOLAELŐKÉSZÍTŐ FOGLALKOZÁS a leendő első osztályosoknak és szüleiknek
Utazó PLANETÁRIUM Budapestről
A kommunista és egyéb diktatúrák emléknapja - megemlékezés történelem órákon
HKSzCsPSzV
12
345689
11121416
171820212223
2426272829
Partnerek
BoldogiskolaPénz7Digitális NaplóFenntarthatósági témahét

Erasmus+ találkozó Tecuciban

Vissza a hírekhez « | 2020. január 21.
Erasmus+ találkozó Tecuciban

A Hatos Ferenc Általános Iskola több, mint 10 éven át vett részt  a Comenius iskolai projektben. Az akkor szerzett eredmények, tapasztalatok arra ösztönöztek minket, hogy érdemes tovább folytatni a munkát. Ezért pályáztuk meg az Erasmus+ programot 4 másik iskolával Olaszországból, Spanyolországból, Romániából és Horvátországból, melyet támogatott az Európai Unió.

2019. december 1. és 5. között sor került az első találkozóra a romániai Tecuci városban, ahol betekinthettünk az iskolában folyó munkába. A program célja olyan új módszerek, gyakorlati ötletek megismerése és elsajátítása volt, amelyeket mi is be tudunk illeszteni mindennapi munkánkba. Bepillanthattunk a román kisiskolások mindennapjaiba. Alkalmunk volt megcsodálni a tanulók műsorát is, ahol fellépett az iskola kórusa és tánccsoportjai.

Kihirdették a logó verseny eredményét, melyben iskolánk több tanulója is részt vett. Valamint átadtuk egymásnak az eddig elkészült munkákat: a tanulók egy része kiadványt szerkesztett iskolánkról. A fiatalabb tanulók pedig rajzzal mutatták be intézményünket. A diákok egy csapata pedig videófelvételt készített, melyben bejárták a kedvenc helyszíneiket az iskolában.

A közös megbeszélések után változatos programokon és városnézésen is részt vehettünk.

Sok-sok élménnyel, új szakmai kapcsolatokkal, barátokkal gyarapodtunk találkozó során.

 

Gábriené Balikó Beatrix és Saly Rita

VAOL.HU Cikk

Kapcsolódó fotók (1db)
Erasmus+ találkozó Tecuciban