HKSzCsPSzV
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

ÁLLATI NAP Balatonmagyaródon

Vissza a hírekhez « | 2019. május 21.
ÁLLATI NAP Balatonmagyaródon

Élményekkel teli, felejthetetlen kiránduláson vettünk rész az integrációs program keretében. 17 tanulóval utaztunk Balatonmagyaród, Fenékpusztára a Kis-Balatonhoz. A program teljes költségét EFOP pályázatból finanszíroztuk. Az állatsimogatóban átélhettük, hogy régen hogyan éltek az emberek az állatokkal együtt a mindennapokban. Simogathattunk sok-sok nyuszit, szamarat, bárányt, kecskegidát, pónit, bivalyt és törpemalackát. Etettük a lámákat, az őzikéket, tengeri malackákat, megismerhettünk még más érdekes, kedves állatkával. Nagy élményt jelentett a lovaskocsikázás erdőn-mezőn át a Kis-Balatont megcsodálva.

Az  állatok nem gyógyítanak, legalábbis nem a szó klasszikus értelmében, hanem inkább erőket mozgósítanak bennünk, motiválnak, hogy megtegyük azt, ami amúgy nehezen megy. Megnyugtatnak, ha arra van szükség, bizalmat szavaznak és önbizalmat adnak, megmutatják az erősségeinket, és szembesítenek a gyengeségeinkkel, segítenek emlékezni, vagy éppen felejteni. Az állatok csodásak, a velük való kapcsolat rákényszerít bennünket, hogy megpróbáljunk olvasni a jelekből: így tanuljuk a figyelmet, az együttérzést, a beleérző képességet. Az állatok szeretete és elfogadása biztonságérzetet nyújt, segítenek kapcsolatot teremteni másokkal. Lelkesebbé, bátrabbá, nyitottabbá válunk, még olyan dolgokra is hajlandók leszünk, amit amúgy nem szívesen vagy nem csinálnának meg. Nehéz szívvel hagytuk ott őket, mindig emlékezni fogunk rájuk.

Éva néni, Rita néni