Fogadóóra
Partnerek
Digitális NaplóFenntarthatósági témahétVandoRobot

A patak élővilága

Vissza a hírekhez « | 2019. március 21.
A patak élővilága

napsütésben indultunk a harmadik osztályos természetkedvelő gyerekekkel felfedező
sétára . A Borza –patak élővilágát vizsgáltuk egy iskolánktól távolabb eső szakaszon,
műanyag tányérok, kanalak. A távolabbról csak sima vizes patak a tányérokban tálalva
teljesen más képet mutatott. A gyerekek először kissé távolságtartóan figyelték a sok-sok
azokat - a szülők nagy örömére… A gyűjtési és határozási munkálatokban Móni néni és
Fazekas Gergő 6. b osztályos tanuló volt segítségünkre.

A Borza patak élőlényeit tanulmányozták az ÖKO szakkör tanulói és a természetkedvelők.

Milyen szerencse, hogy meggondolta magát a hét eleji hideg, esős, időjárás. Tavaszt sejtető napsütésben indultunk a  harmadik osztályos természetkedvelő gyerekekkel felfedező   sétára . A Borza patak élővilágát vizsgáltuk egy iskolánktól távolabb eső szakaszon, illeszkedve ezzel is a fenntarthatósági témahéthez .Előkerültek az eszközök: vödör, háló, műanyag tányérok, kanalak. A távolabbról csak sima vizes patak  a tányérokban tálalva  teljesen más képet mutatott. A gyerekek először kissé távolságtartóan   figyelték a sok-sok apró élőlényt , majd annyira megbarátkoztak velük, hogy néhányan otthon is megmutatják azokat - a szülők nagy örömére… A  gyűjtési és határozási munkálatokban Móni néni és Fazekas Gergő 6. b osztályos tanuló volt segítségünkre.