Ünnepség a Középiskola nagytermében
Nemzeti ünnep a Művelődési Házban
Fenntarthatósági Témahét programjai
Madárbarát Program - Vándorsólyom bemutató
NYÍLT NAP a leendő 1. osztályos tanulóknak és szüleiknek
Tanítás nélküli munkaknap - Nevelési értekezlet
HKSzCsPSzV
123
45678910
1112131617
1920222324
252627283031
Partnerek
Digitális NaplóFenntarthatósági témahétVandoRobot

Szeptember 30. a magyar népmese napja – Benedek Elek születésnapja

Vissza a hírekhez « | 2018. október 19.
Szeptember 30. a magyar népmese napja – Benedek Elek születésnapja

Ezt a napot a Magyar Olvasástársaság kezdeményezésére ünneplik az országban 2005. óta. A mindig sikeresen küzdő mesehősök példáját követte Benedek Elek, aki egyszerre volt író, politikus, mesegyűjtő és mesemondó. Az ő nagy munkája példaképül szolgál.

A mesehősök is figyelő szemmel és nyitott szívvel haladnak útjukon. A legkisebb fiú is szerencsét próbálhat és győzhet, elég az akarat, a bölcsesség, a furfang. Ha így hallgatjuk a meséket, saját csodatévőinket találhatjuk meg bennük.

Az alsó tagozatos gyerekek meseillusztrációival díszített aulában hallgathattuk meg a következő mesélőket:

2. E

Kiss Boglárka

Nagy Regina Anna

Bódis Alexa

3. A

Gombás Lőrinc

3. B

Forgács Sanel

4. A

Várnai Roland

4. B

Balogh Dávid

Kapcsolódó fotók (9db)
Szeptember 30. a magyar népmese napja – Benedek Elek születésnapjaSzeptember 30. a magyar népmese napja – Benedek Elek születésnapjaSzeptember 30. a magyar népmese napja – Benedek Elek születésnapjaSzeptember 30. a magyar népmese napja – Benedek Elek születésnapjaSzeptember 30. a magyar népmese napja – Benedek Elek születésnapjaSzeptember 30. a magyar népmese napja – Benedek Elek születésnapjaSzeptember 30. a magyar népmese napja – Benedek Elek születésnapjaSzeptember 30. a magyar népmese napja – Benedek Elek születésnapjaSzeptember 30. a magyar népmese napja – Benedek Elek születésnapja