Fogadóóra
Adventi forgatag - Szülői Közösség
2021222425

Diákönkormányzat

Iskolánk diákönkormányzata elsődlegesen a tanulók érdekeinek képviseletére jött létre. Emellett azonban fontos a szabadidős programszervezési, közösségszervezői tevékenysége is.

Programjainkat a hagyományok ápolásával, ugyanakkor új, sokszínű feladatok, célok kitűzésével tervezzük.

Ahhoz, hogy a diákönkormányzat megfelelően működjön elengedhetetlen, hogy a diákok ismerjék és tudják alkalmazni a tanulói, diákönkormányzati jogokat.

A tanulók javaslata alapján keressük azokat az új elemeket, amelyekkel még vonzóbbá, tartalmasabbá tehetjük programjainkat. A diákok több örömöt lelnek az általuk szervezett programokban, sikerélményhez juttatja mind a programot előkészítő, mind az abban részt vevő tanulókat. Diákgyűléseket tartunk, ahol tájékoztatjuk iskolánk tanulóit a diáktanács munkájáról, az éves programról.

Céljaink:

• A tartalmas iskolai élet kialakítása a nevelőtestület támogatásával. A tanévet akkor tekinthetjük sikeresnek, ha a hagyományos rendezvények, iskolánkban szokássá vált programok mellett új elemekkel is gazdagíthatjuk a mindennapokat.
  • Az intelligens kommunikáció és a Házirend hatékony betartása érdekében, valamint a tanulók közösségi tevékenységének ösztönzésére segítjük az osztályfőnöki munkacsoportot.
  • Az ÖKO iskolai program hatékony megvalósítása érdekében aktív segítői vagyunk az eseményeknek. Együttműködésünk akkor lesz sikeres, ha a környezetvédelmi, takarítási, egészséges életmódra nevelő rendezvényeken minél több diák vesz részt.
  • Részt kívánunk vállalni a projektek és a témahetek lebonyolításában, akár önálló programokkal is.
  • Célunk az alsó és felső tagozatos diákok szabadidős programjainak összehangolása, egységes éves munkaterv elkészítése, a projektek és témahetek programjainak közös tervezése.

Működési területeink, feladataink:

1. A tanulók érdekeinek képviselete az iskolavezetésben, a nevelőtestületben és az iskolaközösségben.

2. A diákok mindennapi életének megszervezése, az iskola belső kommunikációs csatornái:

az iskola aulájában és folyosóin elhelyezett hirdetőtáblák szerkesztése  /DÖK, ÖKO, versenyek stb./
  • a diákok folyamatos tájékoztatása programokról, rendezvényekről és az őket érintő iskolai eseményekről a hirdetések megszervezésével, diákgyűlések alkalmával
  • rendszeres jelenlét a különböző kommunikációs csatornákon, diákcikkek, rajzok, fotók, információk az iskolai életről, élménybeszámolók
  • osztályönkormányzatok rendszeres bevonása az osztályközösségeket érintő feladatokba

3.  A társadalmilag hasznos munkák irányítása:

papírgyűjtés évente kétszer ősszel és tavasszal
  • hasznos elem és mobiltelefon gyűjtése folyamatosan
  • hulladékgyűjtés akciószerűen – pl. elektronikai hulladékgyűjtés, kupak
  • őszi és tavaszi nagytakarítás

4.   Kulturális rendezvények segítése:

• iskolai ünnepélyek, megemlékezések